Edukacja Praca Szkoła średnia

Wybór szkoły średniej

Jaką szkołę wybrać?

To pytanie daje do myślenia, którą ścieżkę wybrać i w czym się rozwijać. Spośród trzech rodzajów szkół trzeba wybrać jedną. Przedstawię ci co może pomoc wybrać ci tą odpowiednią dla ciebie i czym trzeba się kierować w wyborze szkoły.

Liceum

Pierwszą szkołą jest Liceum, na tym etapie edukacji wymagana jest od nas bardzo dobrze opanowana umiejetność nauki, ponieważ nie ma tam praktyki w przeciwieństwie do technikum i zawodówki o czym za chwile.
Jeżeli zdecydowaliśmy się na liceum musimy wybrać odpowiedni profil z którym damy sobie radę ponieważ później będziemy musieli zdawać z klasy do klasy a tam nie można liczyć na farta.

Technikum

Inną opcją jest technikum które moim zdaniem musi być najlepiej przemyślaną opcją ze względu na to że musimy wybrać profil którym bardzo się interesujemy a wręcz jest naszą pasją. Technikum kończy się nie tylko egzaminem zawodowym lecz także maturą.

Po co Ci ta matura?

Zawodówka

Ostatnią opcją jest zawodówka, jeżeli mamy zamiar wybrać się do zawodówki musimy wiedzieć że po ukończeniu tej szkoły mamy sam zawód bez matury co blokuje na pójście na studia.
Ogromnym plusem każdej dobrej zawodówki jest duża ilość praktyki i to że możemy uczyć się prawidziwej pracy i jeżeli przyłożymy się do praktyk mamy szanse zyskać prace po ukończeniu szkoły w miejscu gdzie zdobywaliśmy praktykę.
Każda szkoła ma swoje plusy i dzięki nim mamy ogromne możliwości rozwoju które możemy umiejętnie wykorzystać.

Similar Posts