Edukacja Praca Szkoła średnia

Jak zarobić pierwsze pieniądze?

Znalezienie pierwszej pracy z pozoru może się wydawać czymś niewykonalnym, jest jednak wiele dochodowych zajęć, których można się podjąć jeszcze w nastoletnim wieku! Poniżej kilka pomysłów jak i gdzie zarobić swoje pierwsze pieniądze.

Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Pomoc domowa

Wiele osób poszukuje pomocy w sprzątaniu i zrobieniu zakupów. Do takiej pracy z reguły nie są wymagane żadne umiejętności, jedynie ogólna schludność i dokładność. Przed odpowiedzeniem na ogłoszenia zweryfikuj ceny takich usług lub przygotuj własny cennik np. mycie okien- 40zł.

Korepetycje

Jeśli w liceum byłeś dobry z przedmiotów ścisłych lub języka obcego, z pewnością odnajdziesz się w roli korepetytora. Nie stresuj się uczeniem innych, wystarczy, że pokażesz jak rozwiązać kilka zdań i wytłumaczysz je w prosty sposób. Możesz rozwiesić ogłoszenia w najbliższych szkołach, aby znaleźć pierwszych klientów.

Praca w gastronomii

Przed odpowiedzeniem na ogłoszenia warto wyrobić sobie książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych. Dzięki temu, oraz dobrze przygotowanemu CV będziemy wyglądać na bardziej zaangażowanych. Zaletą tego typu pracy jest grafik dopasowany do możliwości i potrzeb pracowników, jeśli w wakacje masz dużo wolnego czasu- to praca dla ciebie.

Sprzedaż nieużywanych rzeczy

Jeśli masz szafę pełną nienoszonych ubrań w dobrym stanie, lub konsolę i gry, których już nie używasz to dobry moment aby wystawić je na sprzedaż. W internecie znajdziesz wiele stron sprzedażowych, możesz także spytać członków rodziny o ich zalegające fanty. Z pewnością uzbiera się nie mała suma!

Produkcja

Może umiesz piec przepyszne ciastka, lub przygotowywać znakomite konfitury? Zaoferuj swoje usługi na facebookowych grupach lub innych portalach, na pewno znajdą się chętni na takie domowe rarytasy.

Similar Posts