Edukacja Praca

Jak zdobyć wymarzoną pracę?

CV to nie wszystko, o co musimy zadbać, gdy aplikujemy o pracę. Oczywiście jest ono niesamowicie ważne i może przesądzić o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę o pracę, ale co potem? Na wymarzoną pracę musimy pracować całe życie, uczyć się i zdobywać potrzebne nam informacje, aby dać do zrozumienia naszemu przyszłemu pracodawcy, że jesteśmy najlepszym wyborem.

Nie kłam w swoim CV

To rada, która rzadko pojawia się w tego typu poradnikach, a jest niesamowicie ważna. Nie kłam co do znajomości języków czy zainteresowaniach. Może Ci się wydawać, że nikogo nie obchodzi, czy wpisane tam informacje są zgodne z prawdą, ale potencjalny pracodawca jest w stanie egzaminować Cię na rozmowie o pracę. Test z języków jest już dość popularny i trzeba się go spodziewać, ale rzadko kiedy ktoś mówi o innych aspektach naszego życiorysu. Osoba sprawdzająca Cię może bez problemu dowiedzieć się, czy na pewno kończyłeś daną szkołę lub, czy bałeś udział w kursach, które w CV wpisałeś. A kiedy wyjdzie, że skłamałeś, zostaniesz skreślony z listy kandydatów.

Dobieraj umiejętności pod swoją wymarzoną pracę

Tak naprawdę branżę, w jakiej chcemy pracować, powinniśmy mieć wybraną już na poziomie wybierania szkoły średniej. Wiele osób wybiera liceum, bo nie wie, co chce w życiu robić i woli skupić się na maturze. Nie jest to zła strategia, ale nie możemy sobie pozwolić na przejście tych czterech lat bez myślenia nad swoją przyszłością. Gdy idziemy do liceum, dajemy sobie czas na odnalezienie tego, co chcemy robić i póki mamy czas na poszukiwania, powinniśmy z tego korzystać. Nie czekajmy do matury. Im szybciej zrozumiemy, co nam pasuje, tym szybciej zaczniemy wyszukiwać informacji i uczyć się dokładnie pod daną branżę lub stanowisko.

Jak zarobić pierwsze pieniądze?

Szukaj znajomości i zdobywaj kontakty

Prawda jest taka, że najlepsze stanowiska zajmują osoby, które mają znajomości. Nie oznacza to, że umiejętności czy wiedza są nam niepotrzebne, ale musimy zrozumieć, że wiele osób może pracować ciężej od nas na dane miejsce pracy. Im więcej znajomości mamy, tym większa nasza szansa, że to my odstaniemy dobrze płatne i wygodne dla nas stanowisko. Nasi znajomi mogą powiedzieć nam, gdzie zwalnia się stanowisko, dzięki czemu możemy aplikować przed pojawieniem się ogłoszenia w serwisach typu olx.pl lub podsunąć nam elementy, na które w danym miejscu pracy zwraca się uwagę w CV. Niekoniecznie możemy zawsze liczyć na zdobycie pracy od ręki, ale znajomości zawsze mogą nam się przydać.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Comments are closed.